KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193480
nr 1419 3480
Gunnar Klys
(1890-1968), Sverige
Oljemålning, Landskap med Hässjor. Signerad, daterad -32. Olja på pannå, 34x46 cm, yttermått inklusive ram: 45x57 cm
Gunnar Klys, svensk bildkonstnär född 1890, död 1968.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:51:03
150 kr
200 kr